Краят на учебната година за най-малките ученици от 44. СУ дойде с много усмивки, игри и едно невероятно пътешествие! На 26 май нашите първокласници смениха класната стая с вълнуваща екскурзия, която ще помнят дълго. Има още
Архив на категория: Походи, ексурзии, зелено училище
Уроци сред природата
В дните от 15 до 18 май учениците от 6. клас на 44. СУ „Неофит Бозвели“ замениха класните стаи с красивата природа на Пиринския край. Тяхното четиридневно зелено училище в китното градче Добринище се превърна в истинско приключение, изпълнено с динамични спортни активности, нови приятелства и ценни уроци на открито. Има още
Прекрасен ден в Пловдив
Вълнуващо пътешествие до Пловдив преживяха учениците от втори клас, които се потопиха в магията на един от най-старите градове в Европа. Екскурзията им беше изпълнена с нови знания, усмивки и незабравими впечатления. Има още
Второкласници преоткриха българските корени в Раждавица
На 23 октомври учениците от вторите класове посетиха село Раждавица, където преживяха един истински български ден, изпълнен с традиции, усмивки и нови знания. Децата имаха възможност сами да омесят питка, да изработят шевици и да открият символиката на българските орнаменти. Те мелиха и пържиха лютеница, а после с удоволствие опитаха от нея върху вкусна филийка хляб. Има още
Зелено училище в Златоград – вълнуващи преживявания сред магията на Източните Родопи
От 6 до 10 октомври ученици от 5. до 12. клас на нашето училище се впуснаха в незабравимо приключение по маршрут София – Узунджово – Хасково – Златоград – Кърджали като част от Националната програма „България – образователни маршрути“. Има още
Един незабравим последен учебен ден
В последния учебен ден, учениците от седмите класове на 44. СУ „Неофит Бозвели“ се отправиха на вълнуваща екскурзия, изпълнена с приключения и нови знания. Под вещото ръководство на екскурзовод, който умело преплиташе въпроси от географията и българската история, те имаха възможността да се насладят на красотата и забележителностите на региона. Има още
Екскурзия до село Бусинци
На 12 май първокласниците на 44.СУ, водени от техните учители, посетиха село Бусеници. Екскурзията до Бусинската сръчкотилница беше едно вълнуващо образователно преживяване. Ученици и учители се потопиха в атмосферата на традиционните български занаяти. Има още
Петокласниците бяха на зелено училище в Разлог
От 1 до 4 май учениците от 5. клас се насладиха на чистия въздух и игри сред природата на зелено училище в гр. Разлог. Има още
Училище сред природата в Родопа планина
През пролетната ваканция на “зелено” училище в планинския курортен комплекс “Пампорово” бяха ученици (от 8. б, 7. а и 7. б клас) с класните си ръководители г-жа Петранка Бонина, г-жа Петя Янчева и г-жа Милена Маркова. Има още
Приключения и знания
Седмицата преди пролетната ваканция ученици от начален етап на 44.СУ бяха на зелени училища в най-красивите кътчета на България. Има още


