Десет ученици от 11. и 12. клас от 44. СУ „Неофит Бозвели“ доказаха, че ученето може да бъде и незабравимо приключение!
Между 19 октомври и 1 ноември 2025 г. нашите талантливи единадесетокласници и дванадесетокласници, придружени от г-жа П. Янчева и г-жа К. Маринова, участваха в мащабна 10-дневна мобилност по програма „Еразъм+“ в Паралия Катерини, Гърция.
Обучението е част от инициативата „ProEuropeanEducation“, чиято цел е да обогати учебния опит, да развие умения по роботика, IT и гръцка култура. Основната част от програмата се проведе в училище „Платон“ в Катерини.
Ежедневно нашите ученици работиха рамо до рамо с връстници от Италия, Румъния, Хърватия и Гърция. Фокусът беше върху информационните технологии и роботиката, но изключително разнообразната програма потопи участниците в богатата гръцка култура. Следобедите бяха запазени за културно-исторически пътешествия, които ни показаха най-големите забележителности на Северна Гърция : Метеора, планината Олимп, Солун и Катерини.
Участието в този „Еразъм+“ проект е много повече от часове в класната стая. То е възможност за социално взаимодействие и културен обмен в международен екип. Нашите ученици създадоха приятелства за цял живот и изградиха увереност в комуникацията на чужд език.
„Това беше наистина запомнящо се пътуване на образованието, културата и приятелството, напомнящо на всички, че ученето блести най-ярко, когато е споделено.“
Поздравления за нашите 10 талантливи посланици:
- Цветелинка Захариева
- Самуил Игнатов
- Александр Христов
- Никола Георгиев
- Божидар Йорданов
- Емил Миразчийски
- Мария Дръндарова
- Борислава Никифорова
- Диана Цветкова
- Михаил Фьодоров
Очакваме с нетърпение техните презентации, за да споделят своя опит и да ни покажат финалните си проекти.





















