В дните от 15 до 18 май учениците от 6. клас на 44. СУ „Неофит Бозвели“ замениха класните стаи с красивата природа на Пиринския край. Тяхното четиридневно зелено училище в китното градче Добринище се превърна в истинско приключение, изпълнено с динамични спортни активности, нови приятелства и ценни уроци на открито.
Програмата на пътуването беше изключително богата и предложи на шестокласниците незабравими преживявания. Учениците посетиха Благоевград и се разходиха из красивия град Разлог, където се докоснаха до местната история. Една от най-вълнуващите емоции беше пътуването с емблематичната Родопска теснолинейка – преживяване, което плени всички с живописните си гледки. Децата направиха вдъхновяваща разходка по екопътека „Стъпалата“, където научиха повече за богатото биоразнообразие на региона. Спортният дух и екипната работа бяха подложени на забавен тест в атракционен парк „Не се отказвай“, където учениците демонстрираха смелост, ловкост и силна воля.








